Letní příměstský tábor 2018 – Téma: Ptáci
Čtvrtek 9.8.2018
Počasí: velmi horké, slunečné počasí, vedro 31°C
Jídelníček dne: Svačina – chleba s orlím topem, zelenina, ptačí zob
Oběd - gulášová polévka, šunkafleky s okurkou
Svačina - Tetřeví překvapení s rybízem, ovoce
Program:
7.00 – 8.30 hod – děti si posedaly k jednotlivým stanovištím s tvořením. Malované sádrové odlitky ze sádry. Výroba ptáčků z papíru. Zažehlování korálků.
8.30 – 12.00 hod – dopolední program – po důkladné rozcvičce, jsme se všichni společně vydali pod Lipy, kde jsme se fotili v táborových tričkách.
Dnešním cílem bylo vyrobit budky – sýkorníky (budka pro zahnízdění sýkorek). Materiál nám nařezal pan Libor Lev. Žluté družstvo se tedy velmi snažilo a vyrobilo celkem čtyři budky. Menší děti, které se nezapojily do stloukání budky, vyplňovaly kvízy a skládaly z písmenek název ptáčků.
Ze včerejšího výletu jsme dali dětem vědomostní kvíz, který se skládal z otázek ohledně informací, které jsme se dozvěděli v Bystřici nad Pernštejnem.
Zítřejší den je posledním dnem našeho tábora, na oslavu jsme si začali šlehat zmrzlinu, jahodovou i čokoládovou.
12.00 hod oběd
13.00 hod jsme vyrazili na koupaliště do Študlova, kde jsme strávily zhruba tak
tři hodiny.
Svačinu jsme si dali na místě.
Letní příměstský tábor nám utíká opravdu mílovými kroky. Letošní rok nám přeje opravdu počasí, a tak se snažíme většinu času trávit u vody.