V obci se nachází kostel Všech svatých, socha Panny Marie, pomník Jana z Nepomuku, pomník obětem první světové války, hrob vojína Ivana Banděreva a hromadný hrob s ostatky židovských vězňů.
Kostel všech svatých
Kostel je dominantou obce. V letech 1751 - 1770 ho nechal František Jan Nepomuk, hrabě z Walderode. Je postaven v barokní architektuře.
Kostel je uvnitř restaurován. Hlavní oltář zdobí obraz malíře Josefa Scheivla. Nachází se tu freska z roku 1928 zobrazující svatou Alžbětu Duryňskou, rozdávající chléb chudým lidem. Autorkou této práce je rodačka z Brněnce Irmgarda Langová. Ve vedlejší kapli kostela stojí SOCHA PANNY MARIE, která pochází ze zrušené kaple na Podlesí. Křišťálový lustr věnoval kostelu v 1.pol.20.stol. občan obce Německá Bělá pan Jandl z č.p.77.
Před kostelem stojí dva kříže - jeden z roku 1811.
Kolem kostela byl dříve hřbitov, z hygienických důvodů byl zrušen a nový založen v 18.stol. na kopci ve středu obce.
Poblíž vchodu do sakristie se nachází socha JANA NEPOMUKA z 18. století.
Ke kostelu patří fara, která byla v roce 1720 opravena, další oprava proběhla až v roce 1998.
Díky benefičním koncertů, které zorganizovala paní Küfhaberová a díky příspěvkům obecního úřadu byla zhotovena u vchodu do kostela dle návrhu Ing.ach.Haralda Čadílka. Bránu vykoval místní farník Jiljí Prudil. V roce 2002 byla provedena oprava elektroinstalace a celý kostel byl vymalován.
Hrob vojína Ivana Banděreva
Ivan Banděrev byl jeden z pětičlenné skupiny paravýsadku vedené Janem Mayerem, která měla být vysazena koncem války(v noci z 25. na 26. dubna 1945) do prostor obcí Jevíčko, Usobrno, Opatovice a Březinky. Omylem však došlo k vysazení celé skupiny poblíž vesnic Banín, Bělá nad Svitavou a Březová nad Svitavou. Hned při seskoku došlo k přepadnutí a obklíčení.
Vojín Ivan Banděrev si při seskoku zlomil stehenní kost a navíc byl i postřelen. Podle svědků byl tento parašutista objeven příslušníky Volkssturmu, kteří ho lopatou ubili k smrti a potom zakopali. Jeho tělo se našlo v katastru obce Bělá nad Svitavou na okraji lesa zvaného" Vendelín".
V roce 1947 byl hrob exhumován na základě povolení ONV Polička za přítomnosti státního obvodního lékaře MUDr. Josefa Lopoura, finanční náklady hradil MNV Bělá nad Svitavou.
Ostatky vojína byly 28. října 1947 převezeny na místní hřbitov. Obecní úřad hrob mladého parašutisty, který zemřel 13 dnů před koncem války, udržuje a v den výročí osvobození naší republiky od fašismu na něj klade věnec.
Podorbný materiál: "Výsadek Jána Majera"
Hromadný hrob Židů
Hromadný hrob s obrubníken ve tvaru šesticípé hvězdy, ve kterém jsou pohřbeni židovští vězni bývalé pobočky koncentračního tábora Gross-Rosen v Brněnci zřízené u zbrojní firmy svitavského rodáka Oskara Schindlera, nám opět připomíná hrůzy 2. světové války. 42 židovských vězňů umrzlo při transportu z Polska do "Schindlerova tábora".
Pomník obětem 1. světové války
Nachází se uprostřed "lipového" parku v blízkosti kostela Všech svatých.
(Nedochovala se na něm původní deska se jmenným seznamem obětí. Rádi uvítáme pomoc všech, kteří by chtěli pomoc při pátrání po její původní podobě)
Hubert Heger
Hubert Heger je malíř, který se v Bělé nad Svitavou narodil. Zemřel 14. dubna 1987 v Zeitzu v Německu. Některé jeho práce byly vystaveny v roce 1996 v městském muzeu v Moravské Třebové