#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Sokolský výlet Jeseník 28.7.2014

Typ: ostatní
ato sobota patřila turistickému výletu na Paprsek-horská chata a zároveň významný mezník při výstupu na nejvyšší vrchol Pardubického kraje, Kralický Sněžník.
Sraz účastníků a start celé akce byl na vlakovém nádraží v Březové nad Svitavou, odtud vlakem do Ramzové a dále už pěšky až na Pprsek, který leží v nadmořské výšce asi 1070 m.

Po krátkém obědě jsem se vydali na zpáteční cestu, tentokrát do Starého Města. Cesta vedla lesem a krásnými loukami, přinesla však nečekaný adrenalinový zážitek -bouřku se silným deštěm. Kdo nebyl promočený celý, měl aspoň promočené boty. Po bouřce ale vysvitlo sluníčko a vraceli jsme se téměř suší.

Výpravy se zúčastnilo 19 členů T.J.Sokol Bělá nad Svitavou. Někteří si cestu zpestřili hledáním "kešek", jiní, jako správní turisté provozovali nordic walking, podnikaví přemýšleli o koupi horského penzionu a někdo hledal v lesích zbytky dřívějšího osídlení, či pořádný kus železa...

Nejmladší turistka Peťa (3 roky) s kočárkem a svým doprovodem měla trasu upravenou, o rok starší Prokop se vrátil tvrdě spící.

Návrat do stanice Březová nad Svitavou byl zpestřen kulisou probíhajícího punkového festivalu.

Foto: Eva Vojtelová, Karel Opršál


Vytvořeno: 5. 6. 2017
Poslední aktualizace: 12. 7. 2017 23:38
Autor: