#
#

Navigace

Obsah

Vážení spoluobčané,

Typ: ostatní
trikolzanedlouho oslavíme sté výročí vzniku Československé republiky a s tím spojené sté výročí konce 1. světové války. Jsou to velmi významná výročí, neměli bychom je tedy přejít bez povšimnutí.

T. J. Sokol a Obec Bělá nad Svitavou plánují uspořádat oslavu těchto výročí, jejíž součástí bude výstava vztahující se k období konce 1. světové války a vzniku Československé republiky. Obracíme se na vás s prosbou o krátkodobé zapůjčení předmětů z tohoto období. Vše bude pečlivě zaevidováno a v pořádku vráceno hned po skončení výstavy. Může se jednat například o fotografie, tiskoviny, dopisy, bankovky, vojenské vybavení, zajímavé kousky oblečení i jiné věci. Jsou jistě velmi cenné osobní věci, které však mohou ostatním zprostředkovat autentický náhled do minulosti, která se bezprostředně týkala naší obce nebo našich spoluobčanů. Velice uvítáme i případné vzpomínky Vašich rodičů či prarodičů, ty je nutné sepsat, případně s jejich sepsáním pomůžeme.

Oslavy jsou naplánovány na 27. října 2018 ve spolupráci s obecním úřadem a sborem dobrovolných hasičů.

Program bude umístěn na webových stránkách Obce Bělá nad Svitavou předměty určené na vystavení je možné předat do knihovny v pondělí 8 -18 hodin a ve čtvrtek od 8 – 14:30 hodin .

Děkujeme a těšíme se na setkání s vámi 27. října 2018.

Za Tělocvičnou jednotu Sokol Bělá nad Svitavou

                                                                                       Ladislav Lidmila

                                                                                       Zbyněk Mauer


Vytvořeno: 5. 10. 2018
Poslední aktualizace: 5. 10. 2018 10:21
Autor: