#
#
#
#
#
#

Navigace

Obsah

Sběr odpadů 2021 Bělá nad Svitavou

Typ: ostatní
I v letošním roce budeme pokračovat v nakládání s odpady v naší obci v systému, který byl zaveden. U komunálního odpadu – popelnic zůstává stejný svozový režim jako dosud tj. 1x za 14 dní ve středu. Dále...

Po obci jsou sběrná místa na tříděný odpad, kde kromě na skloplasty jsou i kontejnery na papír a drobný kovový odpad. Dále jsou po obci umístěny zelené vanové kontejnery na biologicky rozložitelné odpady.

 

U „fabriky“ čp.220 (vedle bývalé ZŠ) je sběrné místo, kde bude opět možno 1x za měsíc za přítomnosti zaměstnance obce odevzdávat velkoobjemový odpad.

 

V letošním roce půjde o termíny:

29.1., 26.2., 26.3., 30.4., 28.5., 25.6.,

30.7., 27.8., 24.9., 29.10., 26.11., 17.12.

vždy od 12:00 do 16:00 hodin. Jiný termín pro odevzdání odpadů bude možný POUZE po domluvě na telefon. čísle 733 327 397.

 

A POUZE !!! na tomto sběrném místě u „fabriky“ se bude shromažďovat

i nebezpečný odpad ve stejných termínech, které platí pro objemný odpad.

 

 

Důrazně apelujeme na všechny občany, aby respektovali předávání velkoobjemového i nebezpečného odpadu pouze na uvedeném centrálním sběrném místě u fabriky, dříve využívaná místa nebudou svozovými firmami obsloužena! Neustále se zpřísňuje legislativa o nakládání s odpady. Za nesprávnou manipulaci a ukládání odpadů hrozí obrovské sankce, proto například nelze s nebezpečnými odpady manipulovat a ukládat je na různých místech po obci. Věříme, že naši občané budou pro výše uvedené druhy odpadů využívat pouze toto sběrné místo a vyhneme se tak zbytečným střetům se zákony.

 

Sběr starého železa po obci provedou členové SDH Bělá nad Svitavou. O termínu sběru budete včas informováni.

 


Vytvořeno: 14. 1. 2021
Poslední aktualizace: 14. 1. 2021 13:24
Autor: