#
#
#
#

Navigace

Obsah

Sběr odpadů 2019 Bělá nad Svitavou

Typ: ostatní
V letošním roce dochází k úpravě systému nakládání s odpady v naší obci. Podrobnosti v textu dále...

Sběr odpadů 2019 Bělá nad Svitavou

 

V letošním roce dochází k úpravě systému nakládání s odpady v naší obci. Netýká se komunálního odpadu – popelnic u kterých zůstává stejný svozový režim jako dosud.

 

Po obci byla již loni posílena sběrná místa na tříděný odpad, kde kromě na skloplasty jsou i kontejnery na papír a drobný kovový odpad. Dále jsou po obci umístěny zelené vanové kontejnery na biologicky rozložitelné odpady.

 

U „fabriky“ čp.220 (vedle bývalé ZŠ) bylo vybudováno a

kontejnery vybaveno nové, velké sběrné místo.

 

Zde bude možno 1x za měsíc za přítomnosti zaměstnance obce odevzdávat velkoobjemový odpad.

V letošním roce půjde o termíny: 31.5., 28.6., 26.7., 30.8., 27.9., 25.10., 29.11. a 20.12. vždy od 12:00 do 16:00 hodin. Jiný termín pro odevzdání odpadů bude možný POUZE po domluvě na telefon. čísle 733 327 397.

 

A POUZE !!! na tomto sběrném místě u „fabriky“ se bude shromažďovat

nebezpečný odpad.

Poprvé ve dnech čtvrtek 6.6.2019 a pátek 7.6.2019 vždy mezi 9:00 až 16:00 hodin, v sobotu 8.6.2019 od 9:00 do 12:00 hodin.

O podzimním termínu sběru nebezpečného odpadu budeme včas informovat. Do nebezpečných odpadů patří: barvy a obaly od barev a ředidel, textilie a papírové obaly znečištěné škodlivinami, pneumatiky, autobaterie, galvanické články, léky, zářivkové trubice a výbojky, elektrospotřebiče (ledničky, mrazničky, televizory) a to kompletní!!! bez demontovaných součástí jako jsou kompresory, obrazovky atd.

 

Důrazně apelujeme na všechny občany, aby respektovali předávání velkoobjemového i nebezpečného odpadu pouze na uvedeném centrálním sběrném místě u fabriky, dříve využívaná místa nebudou svozovými firmami obsloužena! Neustále se zpřísňuje legislativa o nakládání s odpady. Za nesprávnou manipulaci a ukládání odpadů hrozí obrovské sankce, proto například nelze s nebezpečnými odpady manipulovat a ukládat je na různých místech po obci. Věříme, že naši občané budou pro výše uvedené druhy odpadů využívat pouze toto sběrné místo a vyhneme se tak zbytečným střetům se zákony.

 

Sběr starého železa po obci provedou členové SDH Bělá nad Svitavou v sobotu 27.dubna 2019

 

 

                                                                                                                      Starosta obce

                                                                                                               Jiří Jílek


Přílohy

Vytvořeno: 12. 4. 2019
Poslední aktualizace: 28. 5. 2019 15:31
Autor: