Radostná událost pro oblast požární ochrany obce.

FordVe středu 26.8.2020 převzali zástupci obce a obcí zřízené jednotky SDH nový dopravní automobil Ford Transit od dodavatele MotoTrade VM s.r.o. Vysoké Mýto.

Ford

Nové vozidlo v celkové hodnotě 1.017.937,-Kč tak nahradí stařičkou a zcela nevyhovující Avii 30. Financování proběhlo za přispění dvou dotačních titulů. 450.000,- jsme získali z prostředků Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství HZS ČR, z prostředků Pardubického kraje jsme obdrželi 300.000,-Kč. Zbývající částka byla uhrazena z vlastních prostředků obce.

Dopravní automobil přepraví až 9 osob a bude využíván zejména k přepravě členů jednotky, k zásahům při požárech, dohašování a hlídkování, k přepravě členů JSDH vč. dětí a dorostu, k odborné přípravě, cvičením a soutěžím, k případné evakuaci obyvatel při různých krizových situacích a k nouzovému zásobování obce v době krizových událostí.

Spolu s modernizovanou požární zbrojnicí bude jednotka SDH Bělá nad Svitavou splňovat náročné podmínky na vybavení a zázemí pro plnění úkolů na úseku požární ochrany.

FOTOGALERE

Vytvořeno: 28. 8. 2020