Nová opatření, platná od pondělí 1.3.2021

Od pondělí dojde z výraznému zpřísnění protipandemických opatření. Bude uzavřena mateřská škola, povinnost nošení respirátorů (třída ochrany min. FFP 2) i na veřejnosti v rámci obce, omezení pohybu...

Doslovné znění všech přijatých opatření schválených vládou naleznete na naší úřední desce v sekci obecni-urad/uredni-deska/

Vláda zpřísňuje pravidla pro cestování v České republice. Lidé se budou moci pohybovat pouze v rámci svého okresu. Cesty mimo okres bydliště jsou povoleny jen ve výjimečných případech, které budou lidé muset potvrzovat písemně. Cestování mimo okres bydliště bude od pondělí umožněno jen ve výjimečných případech, které určila vláda. Lidé navíc u sebe vždy budou muset mít dokument, který důvod jejich cesty potvrzuje. Ministerstvo vnitra zveřejnilo vzory tří různých prohlášení, která můžete použít až už vytisknutá a doplněná, nebo jen ručně psaná.

Vzory pro jednotlivé případy naleznete zde: https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx

Tiskopisy ke stažení i zde:

Doklad (pro cesty mimo okres) podle bodu IV. usnesení vlády č. 216 ze dne 26. února 2021

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ - VZOR

Vytvořeno: 27. 2. 2021