Datová schránka
id: ibia4fk

Online Katalog
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

Kurz malování technikou Boba Rosse (6.4.2014)

Společenské centrum ve Bělé pozvalo opět zájemce o malování technikou Boba Rosse, aby si namalovali obrázky. Pod vedením Jany Grygarové Lastovičkové malovaly v neděli 6.4. dopoledne děti a odpoledne dospělí. Malování se zúčastnili i "malíři a malířky" z okolních obcí Vítějevsi, Chrastavce, Stvolové a Lavičného. Dana Bačovská vedoucí společenského centra v případě zájmu zajistí malování obrazů v podzimních měsících. Ti co přišli si odnášeli vlastní dílo v ceně od 700 do 1.500 korun. Vše bylo na památku zdokumentováno.

text: Korbářová Anna  foto: Bačovská Dana

autor: Obec Bělá | 10.04.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 860x

Dětský karneval mezi vesmírnými planetami ve Bělé(29.3.2014)

Sokolovna v Bělé nad Svitavou se v sobotu 29. března proměnila na vesmírnou galaxii. Byly tu planety Země, Saturn, Uran, Venuše, Mars, Neptun, Jupiter a Merkur. U každé z planet byl jeden mimozemšťan, který pomáhal dětem zvládat soutěžní úkoly. Nechyběl tu DJ Olda, mažoretky z Moravské Chrastové pod vedením Renaty Polčíkové a taneční skupina Evy Švancarové. Masky si děti zvolily dle svých představ s  pomocí maminek. Při cestách po vesmíru se svezly na vesmírné lodi Vostok 2. Posílaly míčky do rakety Sputnik 1. Na Uranu pomáhaly unavenému marťanovi s hledáním něčeho, co mu dodá energii, Na Marsu hledaly věci potřebné pro život na Zemi, na Jupiteru házely vesmírnou kostkou a hledaly stejné symboly, na Merkuru nacházely pro posílení na cestě bonbónek schovaný pod kelímkem, na Zemi házely do létajícího talíře a na Neptunu kreslily jak asi vypadá mimozemšťan.. Na konci cesty na ně čekala odměna puzzle, balónek a zákusek v podobě mimozemšťana. Toho upekla maminka Jiřina Chladilová. Nechybělo tančení s DJ Oldou, představení masek a vyhlášení nejlepších. První  místo získal malý Šmoula, druhé malá slečna slonice a třetí místo obsadily tři masky Sněhurka, čarodějnice a Indiánky. Na závěr se losovala o spoustu cen tombola. Zájemci si mohli namalovat obličej. Karneval připravilo společenské centrum společně s TJ Sokol. Všichni se těší na příští rok. Copak, ale pořadatelé vymyslí nového.

Anna Korbářová 

Foto: Pavel Bačovský a Jiří Škraňka

autor: Obec Bělá | 03.04.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 913x

Za odměnu výlet na bowlig.(8.3.2014)

Slunný víkend 9.března byl jako stvořený pro výlety. Děti ze Bělé nad Svitavou, které tvořily skupinky Tří králů byly odměněny nejen charitou, od které dostaly čokoládu a baterku, ale i obcí. Společenské centrum pro ně připravilo dvouhodinový pobyt na bowlingu v Jedlové. Byl to pro ně super zážitek.Odvezl je tam hasičským autem hasič Honza Bednář. Doprovod a dozor si vzaly na starost maminky Jaruška Herbichová, Magda Lidmilová a Dana Bačovská. Domů se všichni vraceli dobře naladěni a těší se na příští rok na další sbírku.

text:Korbářová Anna

foto:Bačovská Dana

autor: Obec Bělá | 10.03.2014  |  Komentářů: 1  |  Přečteno: 915x

11.OBECNÍ PLES (1.3.2014)

Již po jedenácté obec a TJ Sokol připravily společně na sobotu, tento rok 1.3. ,  ples. Na tuto akci se všichni, kteří si ji zařazují do plánu společenské zábavy těší. Sokolovna byla pěkně vyzdobena. Členové TJ Sokol uklidili jeviště,pořídili novou oponu  a celkově je upravili. Do tomboly získali 215 cen a na půlnoční losování 9 cen a  dort jako bonus. První cenou byl let balonem pro 2 osoby. Z fotografií je vidět, že vládla dobrá zábava. K tanci hrála oblíbená hudební skupina KREDIT. Tentokráte bylo předtančení v moderním stylu. Bude na co vzpomínat a příští rok to zase roztočí.

Foto : Jílek Martin Text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 10.03.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1040x

Ve Bělé vítali do života nové občánky obce.(23.2.2014)

Slavnostní odpoledne připravily "sudičky" ze Sboru pro občanské záležitosti v Bělé nad Svitavou 23.února pro vítání občánků do života. Starosta obce Jiří Jílek přivítal dvě děti.  Antonína Theo Dudáše a Lucii Vozničkovou. Maminkám předal po podpisu v Pamětní knize květiny. Každá rodina obdržela pamětní list a částku 3000Kč. Děti z mateřské školy s učitelkou Věrou Klímovou dětem zazpívaly.Po obřadu pozval starosta rodiče na malé občerstvení. Z každého nového občánka má obec radost.Obyvatelstvo tak mládne.

text :Korbářová Anna  foto : Dana Bačovská

autor: Obec Bělá | 05.03.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 863x

Valentýnská dílnička v Bělé nad Svitavou(13.2.2014)

Den zamilovaných Valentýn se zařadil mezi svátky, kdy kytičkou nebo dárečkem obdarováváme ty, které máme rádi. Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou připravilo na odpoledne ve čtvrtek 13.února dílničku pro děti a rodiče. Společně si tu mohli vyrobit valentýnské dárečky. Malovala a zdobila se tu srdíčka, vyrábělo prostírání z čajových sáčků, maminky tvořily větší srdce na domovní dveře. Bačovská Dana připravila dětem občerstvení. Přijeli sem dokonce i junáci z Brněnce. Sál byl zcela zaplněn. Děti si výrobky odnesly domů. Perníková srdíčka skončila v jejich žaludku. Bylo vidět, že vše bylo tvořeno s láskou.

Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 17.02.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 871x

Návštěva dětí v knihovně(23.1.2014)

Dnešní doba nabízí dětem spoustu DVD s pohádkami a filmy. Celou řadu z nich kniha zatím neláká a rodiče jim ani nečtou.  V rámci poznávání obce zavítaly děti z místní mateřské školy ve Bělé nad Svitavou společně s učitelkou Věrou Klímovou do knihovny ve Společenském centru. Přivítala je  knihovnice Dana Bačovská, která jim knihovnu ukázala a představila jim koutek pro malé čtenáře. Řada z nich půjde v září do školy a každý z nich si může knihu zapůjčit. Paní Bačovká děti zavedla do sálu centra a přečetla jim svoji pohádku "O klukovi,který rád jedl". Potom si o ní povídaly a vymalovaly si každé pejska Čáryhafa. Za odměnu získaly čokoládové penízky a voskové pastelky. Dětem se tu líbilo. Snad jim nadšení vydrží v budoucnu.

text :Korbářová Anna  foto: Libor Lev

autor: Obec Bělá | 28.01.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 936x

Mezikulturní akce v Bělé nad Svitavou.(21.1.2014)

Společenské centrum v  Bělé nad Svitavou spolupracuje s Mateřským a rodinným centrem Krůček ve Svitavách. Využívá možnost pořádání besed s dobrovolnicemi Evropské dobrovolné služby představit rodné země odkud pocházejí. Tentokráte účastníci besedy mezi sebou v úterý 21.ledna přivítali Zoraidu Jimés Navas ze Španělska a Olgu Panovu z Ruska. Obě zajímavou formou hovořily o historii,současnosti,zvycích,přírodě a zájmu dobrovolnou službu vykonávat. Výklad byl doplněn fotofrafiemi a videem. Připravily španělské a ruské občerstvení. Ochutnali jsme boršč,bramborový koláč,palačinky,míchaný nápoj.Odměnou pro ně byl velký potlesk,květiny a malý dárek. Těšíme se na další setkání.

Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 23.01.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 868x

Tříkrálová sbírka ve Bělé nad Svitavou.(4.1.2014)

Ve Bělé nad Svitavou v sobotu odpoledne vyrazily na koledu čtyři tříkrálové skupiny, které tvořily děti a jeden dospělý. U každého domu zazpívaly koledy a do kasiček přibývaly korunky na charitu. Někde je čekala i sladká odměna. Na dětech bylo vidět s jakou radostí se do sbírky zapojily. Vždyť pomohou potřebným.

Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 06.01.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1021x

Vánoční svátky 2013 ve Bělé nad Svitavou

K Vánocům patří sníh. Letos jsme se ho nedočkali. Nespadla ani vločka. Na Boží hod vánoční nám příroda nadělila pěkný téměř jarní den. Ráno slunce zářilo a byly +4°C. Odpoledne foukal jihovýchodní vítr a mraky vytvářely zajímavé stuhy na obloze. Západ slunce provázely červánky. Snad se počasí umoudří a dětem sníh nadělí.

Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 29.12.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 970x

Návštěva kadeřnictví(19.12.2013)

Kdo mohl tak se ještě snažil dostat do pořadí v záznamníku kadeřnictví Silvie Bayerové a využil její služby před Vánoci. Ženy z vesnice i okolí si na tuto službu velice rychle zvykly. Došlo k malým změnám v provozní době. Přikládám dvě fotografie pro Vaši spokojenost. 
Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 29.12.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1016x

Vánoční besídka hudební školy (15.12.2013)

V neděli odpoledne vánočně naladili rodiče a příznivce hudby  žáci hudební školy ve Bělé nad Svitavou. Sál společenského centra se zaplnil do posledního místa. Děti hrály na flétny,klavír a zpívaly koledy. Při některých vystoupeních se dojetím rosily oči. Božena Küfhaberová byla na své žáky pyšná. Však sklízeli potlesk. S přáním hezkých Vánoc se rozloučili s obecenstvem a obdrželi sladkou koledu. 

 

Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 16.12.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 916x

Mikuláš dorazil i do Bělé nad Svitavou.(14.12.2013)

V letošním roce Mikuláš nadílky nestíhal. Ve Bělé nad Svitavou děti čekaly do 14.prosince. Sešly se v místní sokolovně, kde pro ně obec a TJ Sokol připravily zábavné odpoledne zakončené příchodem Mikuláše, anděla a tří čertů. V první části si děti vyráběly vánoční ozdoby a dekorace, ve druhé vystoupil kouzelník. Na párku v rohlíku si pochutnali malí i velcí. Mizely i perníčky. Přítmí v sále oznámilo příchod Mikuláše s jeho doprovodem. Děti předváděly jedno přes druhé jak umí zpívat nebo přednášet. Mikuláš a anděl je odměňovali balíčkem sladkostí. Závěrečné společné disko zakončilo nadílku. Teď už může ke všem domů přijít Ježíšek.

Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 16.12.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 952x

Vánočni trhy s dílničkou ve Bělé nad Svitavou (7.12.2013)

V sobotu 7.prosince venku foukal vítr a proháněl vločky sněhu. Ve společenském centru ve Bělé nad Svitavou bylo teploučko, vonělo tu vánoční cukroví, punč a vládla tu klidná předvánoční atmosféra. Prodejci sem přijeli s nabídkou  věcí vhodných jako vánoční dárek. Sortiment byl široký. Rodina Zbyňka Mauera zde vystavila své betlémy. Byl tu i hrnčíř a učil kluky vyrábět hrníčky. Zájemkyně o líčení se nechaly zkrášlit od kosmetičky. Nechyběla ani vánoční dílna pro děti. Měly tu možnost si zhotovit  různé vánoční dekorace. Při posezení u punče,ochutnání vánočního cukroví se hezky povídalo a vzpomínalo. Všichni si při odchodu přáli klidné a pohodové Vánoce.

text a foto Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 10.12.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 908x

Oprava válečného hrobu oběti 2.světové války.(říjen 2013)

Na místním hřbitově ve Bělé nad Svitavou jsou uloženy v hrobu ostatky ruského vojáka. Až do počátku 70.let minulého století to byl  pro nás neznámý vojín,který položil život v boji proti fašismu......

autor: Obec Bělá | 07.11.2013  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1070x
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

inet24 © 2017