Datová schránka
id: ibia4fk

Online Katalog
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

Veselé loučení s prázdninami.(30.8.2014)

A je to tady. Prázdniny skončily.Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou připravilo pro děti rozlučkový program s bohatým programem na sobotní odpoledne 30.září 2014. V parku Pod lípami stály altány pro případ špatného počasí. Účast ovlivnilo konání akcí v okolí. Ti co přišli se mohli vyřádit. Užili si jízdu na koních. Vraťa Štěpánek a Fanda Veit trpělivě vysazovali děti na koně a obcházeli s nimi vytyčený okruh. Nechybělo oblíbené malování na obličej. Frontu si vystáli kluci i holky. Obdiv sklidilo vystoupení historické skupiny IZAR, která předvedla bojové umění, ale také zapojila zájemce do bojového výcviku. Ti se potom v bitvě střetli. Také měli připravené různé disciplíny jako hod školní taškou do dálky, střelba lukem do terče, děti si mohly obléknout jejich bojové oblečení. Zaujala drezůra dravců, kterou předvedla skupina PENTHEA pan a paní Kolomazníkovi. Tu přerušila bouřka. Nikdo to nevzdal a čekalo se na ohňovou show, která akci zakončila. Dobrou náladu neustále udržoval DJ OLDA a o vyhládlé žaludky se staral Mirek Říkovský se svými zaměstnanci. Otáčeli se u grilu i u pípy. Velké poděkování patří Daně Bačovské, která akci připravila.První den ve škole se mohou děti podělit o pěkný prázdninový zážitek.

Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 01.09.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 904x

Bělovší draci opět vypluli (23.8.2014)

V sobotu 23.8. se po hladině přehrady Křetínka proháněly dračí lodě. Probíhal tam další ročník závodu ,,Křetínka Cup".

Jsem rád, že i letos, celkově již popáté, jsem měl možnost se tohoto nějvětšího závodu dračích lodí v zemi zúčastnit se skvělou posádkou,, Bělovští draci" se znakem naší obce na hrudi.

V konkurenci 52 posádek z blízka i daleka ta naše obsadila ve sprintu na 200 metrů 28. místo a v námi oblíbeném závodě na 1 000 metrů skvělé 18. místo. Výsledkovou listinu přikládám.

Děkuji celé posádce za výkon na hranici lidských možností a naší obci za tradiční podporu.

Umístění  Křetínka Cup 2014

Tak za rok snad zase ....  Zbyněk Mauer

autor: Obec Bělá | 01.09.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 876x

Náramkový páteční večer pokračování(22.8.2014)

V pátek 22.8. v podvečer se sešly ve Společenském centru maminky, aby se naučily nové techniky kroužkovaných náramků. Tentokrát je Terezka Veitová naučila byzantskou a královskou vazbu.

autor: Obec Bělá | 01.09.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 839x

Hledání pokladu 20.8.2014

Další z akcí, které připravilo společenské centrum v Bělé nad Svitavou na středu 20.srpna bylo hledání ukrytého pokladu. Děti měly sraz pod lípami. Zde jim Dana Bačovská přečetla pohádku o královském pokladu, který si ukryli někde ve Bělé loupežníci. Všichni s velkým nadšením vyrazili poklad hledat ve směru na Vítějeves. Potom odbočili na Chrastavec a lesem vyšli u Bayerů. Po trase je čekalo plnění různých úkolů. Museli skolit zlatého draka, najít stříbrné vejce s částí mapy, zlatý klíč, nakrmit šiškou nemocnou veverku. Poslední díl mapy byl skrytý ve vrbičkách u mateřské školy. Po téměř dvouhodinové cestě byly děti blízko cíle. Měly mapu s bodem ukrytého pokladu. Začaly poklad hledat. Hledaly a hledaly. Nic však nenašly. Nějaký "chmaták" jim poklad ukradl. Byly velice zklamané. Našly strom párkovníček, opekly si párky a stále si povídaly o tom, kdo jim mohl poklad ukrást. Jistě se jim i špatně usínalo. Druhý den dostali všichni sladkou odměnu, kterou paní Bačovská znovu zakoupila. Na toto hledání pokladu si zapamatují na celý život. 
Foto:Jaruška Herbrichová, text:Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 25.08.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 814x

Náramkový páteční večer (8.8.2014)

Ženy lákají stále nové a nové ozdoby. Radost mají z těch,které si vyrobí samy a ostatní je obdivují. V pátek 8.srpna se ve společenském centru sešlo devět zájemkyň a zájemců. Pod vedením Terezky Veitové vyráběli z kroužků pomocí kleštiček náramky. Mohli si zvolit zlaté nebo stříbrné kroužky. Každé kolečko se muselo kleštičkami rozevřít a zavřít po navléknutí na další kroužek.Tentokrát se dělala perská vazba. Příště,t.j. 22.8. se budou dělat  náramky z vazby byzanské. Přišly i tři děti - Šárinka Štarhová, Filípek Bačovský a Tomášek Lefler. Každého bolely ruce, ale výsledek dvouhodinové práce je potěšil.

Text: Korbářová A.

autor: Obec Bělá | 11.08.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 878x

Cyklistické závody ve Bělé.(6.8.2014)

Děti ze Bělé nad Svitavou mají o prázdninovou zábavu postaráno. Vedoucí společenského centra Dana Bačovská pro ně připravuje různé akce. Patří mezi ně i každoroční cyklistický závod. Ve středu 6.srpna se sešlo v parku pod lípami 55 účastníků, kteří si změřili síly v závodech na odrážedlech, tříkolkách, malých kolech na trati pod lípami. Ti nejstarší měli náročnější trasu v terénu se startem od mateřské školy. Na tříkolkách obsadali první místa František Zedník a Petra Hájková, na odrážedlech byl první Lukáš Štursa, druhý Michal Petrasz, o třetí místo se podělila dvojčata Honza a Lukáš Svobodových. Na kolech byl první Jan Škrabal, druhý Patrik Říkovský, třetí Kateřina Petraszová. Ve druhé věkové skupině obsadil první místo Ondráš Prášek, o druhé místo se podělili Tereza Vašíčková a Štěpán Gerneš, o třetí Pavlína Šudomová a Adam Burkoň. V nejstarších dětech byl první Filip Bačovský, druhýJirka Gerneš,třetí Dan Albl. Vítězové obdrželi medaile, diplomy a věcné odměny. Nezapomněli ani na ty co nevyhráli. Dostali diplom a sladkosti. Všichni si s chutí opekli a snědli párek. Na další akci se již mohou těšit.

Foto a text : Korbářová Anna

 

autor: Obec Bělá | 11.08.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 945x

Kouzelník Katonas opět ve Bělé. (3.8.2014)

Prázdniny vstoupily do druhé poloviny a děti vítají každý zajímavý zážitek. Ten pro ně připravilo společenské centrum. Pozvalo do Bělé kouzelníka Katonase s jeho skupinou. Vejít do cirkusového stanu bylo již tajuplné a plné očekávání,co prožijí. Venku bylo po bouřce a ve stanu je čekalo vystoupení kouzelníka, do kterého zapojil i diváky, drezura pejsků, hudební klaun a další. Jistě si některé triky budou chtít děti vyzkoušet . Bude na co vzpomínat.
Foto Dana Bačovská,Monika Bednářová,text Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 07.08.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1256x

Pálení táboráku na památku Jana Husa(4.7.2014)

V pátek 4.7.2014 ve Bělé nad Svitavou jako každoročně proběhlo uctění památky Jana Husa pálením táboráku pod lipami. Akci připravil provozovatel kiosku pan Miroslav Říkovský s místními SDH. Počasí se vydařilo a k dobré náladě hrála skupina PROČ NE BAND. Pro děti byl připravený program jízda na koních. Už se těšíme na příští rok, že se opět sejdeme.

Foto: Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 17.07.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1233x

Hudební školy rozdávaly vysvědčení.(22.6.2014)

Nedělní odpoledne věnovali příznivci hudby závěrečné besídce hudebních škol YAMAHA a Küfhaberovi. Zněl tu zpěv, hra na klavír a flétny. Malí žáčci i zatancovali. Hudební školy na vesnici jsou ojedinělé. Ve Bělé nad Svitavou výuka pokračuje a pod vedením učitelky Boženy Küfhaberové se rozvíjí nové a nové talenty. Každé vystoupení bylo odměněno potleskem. Žáci obdrželi vysvědčení a ti nejmenší ještě něco sladkého. Těší se na zahájení nového školního roku.

Foto a text: Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 23.06.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 870x

Oslav svátku dětí není nikdy dost.(7.6.2014)

Ani ve Bělé nad Svitavou na svátek dětí nezapomněli. Společenské centrum,TJ Sokol a SHD připravily odpoledne plné dobrodružství, překvapení a zábavy. Obdivuhodný počet 102 dětí se vydal plnit úkoly na zahradu mateřské školy po indiánské stezce. Musely zde uplatnit zručnost, paměť, odvahu a mrštnost. Za splnění každého úkolu dostaly pírko na čelenku a nakonec balíček cukroví. Napětí vystřídalo vystoupení mažoretek z Moravské Chrastové a  místní mateřské školy na hřišti sokolovny. Spoustu kouzel ukázal dětem kouzelník z Poličky. Nechybělo malování na obličej. Pod lípami na ně čekal skákací hrad a veliká nafukovací skluzavka. Na závěr vytvořili hasiči ze Březové nad Svitavou spoustu pěny, ve které se děti vydováděly. Celé odpoledne bavil hudbou DJ OLDA. Zadečky se vrtěly i těm nejmenším. Pan Říkovský zajistil spoustu vonícího občerstvení na grilu a chlazené nápoje. Sešly se tu celé rodiny,aby společně s dětmi a vnoučaty svátek oslavily.

Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 09.06.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1001x

Účast SDH Bělá nad Svitavou na okrskové soutěži ve Vítějevsi(24.5.2014)

V sobotu odpoledne 24.5.2014 se sešly družsteva dobrovolných hasičů na okrskové soutěži ve Vítějevsi. Bělou reprezentovala dvě družstva. Závod se jim letos vydařil. První družstvo mužů se umístilo na 3.místě a druhé družstvo mužů na 2.místě. Gratulujeme všem závodníkům.

Foto: Bednářová Monika, Text: Bačovská Dana

autor: Obec Bělá | 29.05.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 915x

Také v naší obci volili voliči poslance do Europarlamentu. Volební místnost byla ve společenském centru. Tentokrát volební komise trpělivě čekala na každého, kdo se rozhodl přijít k volbám. Z 428 oprávněných voličů přišlo vhodit svůj hlas do volební urny 56 voličů, t.j. 13,08%. Nejvíce hlasů 13 získala TOP 09, druhá byla s 12 hlasy KSČM, třetí s 9 hlasy KDU.

Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 26.05.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 960x

Hasiči pomáhají ekologii.(17.5.2014)

Místní Sbor dobrovolných hasičů ve Bělé nad Svitavou pomáhá udržovat pořádek v obci. Každý rok vyhlásí na jeden den sběr železného šrotu. Obyvatelé shromáždí na určená místa věci, kterých se potřebují zbavit. Nemáme  žádné černé skládky. Příští sobotu proběhne odvoz nebezpečných odpadů. Ekologie je řazena na přední místo v činnosti obce.

autor: Obec Bělá | 22.05.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 968x

Odpoledne plné lásky k maminkám.(14.5.2014)

Popřát nezapomněly děti z místní mateřské školy ve Bělé nad Svitavou maminkám.Obecní úřad, společenské centrum a mateřská škola připravily oslavu s bohatým programem 14.května v sále sokolovny. Hned u vchodu dostala každá maminka nebo babička květiny a také na ně čekalo malé občerstvení.  Děti se staly malými herci, zpěváky a tanečníky. Překvapením bylo vystoupení  malých mažoretek vedených učitelkou Editou Havlíčkovou. Několika písněmi přispěly také žákyně ze základní školy Vítějeves. Oči maminek sledovaly to jak si vede jejich dítě. Očička dětí hledaly jestli je maminka pozoruje. Odpoledne naplněné láskou všechny potěšilo. Budeme čekat na příští rok na Den matek .

Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 15.05.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 945x

Návštěva MŠ a ZŠ na výstavě obrazů.(12.5.2014)

Výstavu obrazů navštívily 12.5.2014 děti z místní mateřské školy a základní školy Vítějeves. Děti z MŠ nejvíce zaujal autoportrét malířky o kterém tvrdily, že je na něm namalovaný upír a chce vyskočit z obrazu ven.

autor: Obec Bělá | 15.05.2014  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1027x
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

inet24 © 2017