Datová schránka
id: ibia4fk

Online Katalog
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

Vánoční nadílka 19.12.2015F

Bez nadílky s Mikulášem by snad ani Vánoce nebyly. V Bělé nad Svitavou v místní sokolovně bylo v sobotu 19.prosince veselo. Děti vyráběly vánoční dekorace, bavil je DJ Olda a nakonec přišel i Mikuláš. Uvedla ho parta čertů pořádným rachotem.  Mikuláš měl letos zpoždění. Má toho hodně a nestíhá. Někde se mu zapomněl anděl. Děti Mikulášovi zpívaly a říkaly básničky. Každé dostalo balíček sladkostí. Na závěr se bavily při disko.
Foto a text: Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 22.12.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 697x

Vánoční besídka mateřské školy s dílničkou 16.12.2015F

Na Vánoce se těší nejvíce malé děti. Ty čekají jestli budou mít pod stromečkem vysněný dárek. Snaží se být hodné, aby se jim přání splnilo. Děti z místní mateřské školy připravily s učitelkami Renatou Trnkovou, Věrou Klímovou a Ivanou Neudertovou pro rodiče vystoupení plné písniček. Očička jim zářila a opravdu se snažily být nejlepší. Odměněny byly velkým potleskem. Připravena pro ně byla vánoční dílnička. Vyráběly vánoční dekorace a zdobily perníčky. Domů si každý nějakou výzdobu odnesl. Teď už budou Vánoce za pár dní. Přejí si aspoň trochu sněhu.
Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 22.12.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 577x

Ve Bělé se připravují na Vánoce.(5.12.2015)F

Vánoce jsou svátky klidu a pokoje, obdarování a vzpomínání. Netěší se na ně jen děti, ale i  přátele dárek potěší. Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou připravilo na sobotu 5.prosince Vánoční trhy. Své výrobky a vánoční dárky tu mohli prodat všichni, co mají šikovné ruce. Bylo z čeho vybírat. Sál provoněný vánočním cukrovím, punčem a zabíjačkovými dobrůtkami se zaplňoval návštěvníky trhů. Ochutnávali připravené občerstvení a nakupovali vánoční překvapení. Tradičně zde byla i vánoční dílnička. Děti tu zhotovovaly vánoční ozdoby do oken i do bytu. Všichni se na sebe usmívali a vládla tu vánoční pohoda.
Foto a text: Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 08.12.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 682x

Vítání občánků do života.F

Sbor pro občanské záležitosti ve Bělé nad Svitavou se podílí na akcích pro děti i dospělé.  V polovině listopadu připravily "sudičky" vítání občánků do života. Místostarosta obce Václav Havlů mezi nově narozené občánky přivítal Dominika Kalase a Natálii Hauptovou.  Rodiče se podepsali do Pamětní knihy.  Maminky obdržely květiny a každé dítě od obce dar 3.000 korun. S přáním přišly i děti z mateřské školy s učitelkou Ivetou Jílkovou. Po obřadu všichni poseděli u malého občerstvení.
Foto: Dana Bačovská, text Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 08.12.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 828x

Bělovské ženy mají šikovné ruce.(26.10.2015)F

S blížící se Památkou zesnulých se bělovské ženy scházejí ve společenském centru a zhotovují hřbitovní vazby. Letos to Dana Bačovská připravila na pondělí 26.října. Při práci proberou " aktuální situaci" v obci, posílí se občerstvením a vzájemně si radí a pomáhají. Některé udělaly i dva věnečky. Bylo mi mezi nimi dobře.
Foto a text. Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 29.10.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 736x

Podzimní dílnička ve Bělé.(20.10.2015)F

Podzimní počasí už omezuje výběr akcí pro děti. V teplém sále společenského centra ve Bělé nad Svitavou se sešly děti na podzimní dílničce. Vyráběly a malovaly podzimní ozdoby vystřižené z papíru. To lákalo spíše malé děti. Větší se pustily  do dlabání dýní. Nadšení uchvátilo i velké kluky. Připraveno bylo občerstvení. O čaj a moučník byl velký zájem. Nakonec se všichni s dýněmi vyfotili. Příští rok se sejdou zase.
Foto a text : A.Korbářová

autor: Obec Bělá | 29.10.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 703x

DRAKIÁDA (24.9.2015)F

Ve čtvrtek se sešly děti v doprovodu rodičů pod Lípami, aby společně vypustily draky na louce nad vesnicí. Všichni co přišli tak si to užili. Počasí nám přálo, bylo slunečno i větrno. Všechny draky jsme dostaly na oblohu.  Nakonec se posedělo u ohně a opekly se párky. Budeme se těšit, že za rok se zase sejdeme a provětráme naše draky.

Foto a text: Bačovská Dana

autor: Obec Bělá | 01.10.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 804x

Loučení s prázdninami(29.8.2015)F

V sobotu 29.8.2015 se  odpoledne pod Lípami sešli rodiče s dětmi, aby oslavili zakončení prázdnin. Na programu bylo ježdění na koních pod vedením Vrati Štěpánka a jeho pomocníků Toníčka a Františka Veitových. Zajímavé vystoupení sokolníků s dravci připravila skupina ZAYFERUS z Lednického zámku. Děti nejvíce zaujal orel bělohlavý, jehož rozpětí křídel byly 3metry. V podvečer nás pobavila keltská skupina IZAR  svým šermířským uměním a bojovými úkoly pro děti. Se setměním vypukla diskotéka s DJ Oldou, kterou si tanečníci náramně užili. V 21hodin se rozzářila velká ohňová show, tentokrát s novou choreografií. Po celou dobu programu bylo zajištěno občerstvení panem Říkovským a jeho týmem.

Text: Bačovská Dana

Foto: Škraňka Jiří

autor: Obec Bělá | 03.09.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 868x

Cyklistické závody pro děti ve Bělé nad Svitavou.(14.8.2015)F

Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou se stará o využití volného času dětí. Další akcí,kterou pro ně uspořádalo byly cyklistické závody v pátek 14.8. Pro malé závodníky byla připravena trať "Pod lípami", pro starší školáky náročnější po vedlejších cestách nedaleko sokolovny. Zapsalo se 35 účastníků v šesti věkových kategoriích. Byli náležitě podporováni rodiči a kamarády. Přálo jim také počasí a vhodně zvolená 17 hodina odpoledne kdy byl závod odstartován. Všichni s napětím čekali na vyhlášení výsledků. Vítězové obdrželi diplomy,medaile a věcné ceny. Nezapomnělo se ani na ty ,co se neumístili na prvních místech. U závěrečného opékání párků si měly děti o čem povídat. Zážitků měly spoustu. Příští rok si akci zopakují.
Umístění : Odrážedla :       1. Mates Přichystal, 2. Tomáš Vašíček, 3. Saša Jílek
                  Kola do 6 let :    1. Jindra Štěpánek, 2. Dominik Bednář, 3. Bety Veitová
                  Malé koloběžky: 1 Terezka Vašíčková, 2.Kája Přichystalová, 3. Prokůpek Lidmila
                  Velké koloběžky:1 .Tomáš Lefler, 2. Verunka Švecová, 3. Láďa Prášek
                   Kola 6- 8 let :     1. Martínek Štarha, 2. Dan Bednář, 3. Patrik Říkovský
                   Kola 8- 15 let:    1.Roman Huppert,2. Filip Bačovský, 3. Aleš Lidmila

autor: Obec Bělá | 20.08.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 882x

Ohlednutí za příměstkým letním táborem ve Bělé.

Mateřské centrum Krůček Svitavy uspořádalo ve Bělé nad Svitavou ve dnech 7.- 10.července první příměstký letní tábor. Byl o něj velký zájem. Děti se scházely ve Společenském centru od 7 do 16 hodina zde i v okolí podnikaly různé akce. Byly rozděleny do pěti skupinek. Každá měla svého vedoucího. Ráno dostávaly svačinu, v poledne oběd a odpoledne další svačinu. Vedly si táborové deníčky. Navštívily ranč Vrati Štěpánka v Lavičném. Zde jezdily na koních a hrály si s domácími zvířaty. Prošly se po naučné stezce kolem řeky Svitavy, navštívily koupaliště ve Březové nad Svitavou. Učily se Morseovu abecedu,pracovaly s keramickou hlínou. Byl to týden plný zážitků. Příští rok si přejí uspořádat letní tábor znovu.
Foto a text : Korbářová Anna a Taberyová Veronika

autor: Obec Bělá | 03.08.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 639x

Oslava výročí upálení Jana Husa ve Bělé.(4.7.2015)

Ve Bělé nad Svitavou si již řadu let připomínají výročí upálení mistra Jana Husa pálením táboráku "Pod lípami". Sejdou se tu lidé ze vsi i přespolní.
Letošní oslavě přálo počasí. Slunce hřálo až moc. Po zapálení táboráku proběhlo stěhování od ohně. Akci připravuje obec Bělá,Miroslav Říkovský a SDH. Děti měly možnost se svézt na koních. To byl zážitek.Také místní potok je lákal ke hrám. Kiosek i stánek s nápoji zvládal nápor na
tekuté osvěžení. Pan Říkovský griloval ryby,maso,klobásy. Měl se co otáčet. K posezení hrála hudební skupina KONTAKT Mor.Třebová. Zpívalo se do noci. Setkali se známí rodáci a bylo o čem vyprávět. Tak za rok opět nashle "Pod lípami".Foto ZDE

Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 27.07.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 636x

Příměstský tábor v Bělé nad Svitavou PÁTEK 10.7.2015

POČASÍ: Ráno 7°C,ale jasno, dopoledne 15°C foukal vítr, odpoledne 20°C polojasno místy slunečno.

JÍDLO:

Ráno – zapečený rohlík se šunkou-sýrem a pórkem, okurka rajče, paprika, mrkev

Oběd – polévka bramborová

            Kuřecí řízek s bramborem

Odpoledne – zmrzlinový pohár se šlehačkou, čokoládová buchta

PROGRAM:

7:00-8:30 Barvení výrobků ze samotvrdnoucí hlíny a dodělání prostírání.

8:45 Rozcvička s Verčou F. na hřišti u Sokolovny

9:00 Svačina

9:20 Laboratorní pokus ve skupinách – výbuch sopky pod vedením Fildy B.

  Zápis do táborových deníčků a opakování morseovky.

10:15 Odchod směr Lavičné. Po cestě hry s morseovkou a návštěva ranče u pana Štěpánka, kde si všichni měli možnost zajezdit na koních. Prohlídka zvířat krava, ovce, kozy, včely a kočky.

12:30 Příchod do hospody “na rozcestí“ u pana Říkovského. Tam už na nás čekal oběd. Byli i jedlíci co snědli 5řízků. Děti se občerstvily kofolou ,nanuky a různými jinými dobrotami a hurá zpět do Bělé.

13:30 Příchod do centra a vyhodnocení celotáborové soutěže družstev, kdo nasbírá více smajlíků(za různé úkoly). Nikdo nebyl ošizen – všichni dostali pochvalu, diplom a zmrzlinový pohár.

15:00 Velká vodní hra „trnsfuze“ byla nakonec „pod Lípama“. Byla to super legrace zmáchaný nebyly jen děti, ale i vedoucí.

Fotky z pátku naleznete ZDE

Foto: Verunka Táberyová

Text: Bačovská Dana

autor: Obec Bělá | 10.07.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 753x

Příměstský tábor v Bělé nad Svitavou ČTVRTEK 9.7.2015

POČASÍ: Dopoledne polojasno 18 - 22°C, odpoledne chvílemi přeháňky.

JÍDLO:

Ráno - opékaný toustový chleba s jarní pomazánkou, okurka, rajče, paprika, mrkev

Oběd - polévka nudlová s játrovou rýží

             svíčková omáčka s hovězím plátkem a knedlíkem (někteří jedlíci si dali i 10knedlíků) 

Odpoledne - perník s marmeládou a polevou, meloun

PROGRAM:

7:00 - 8:30 Výroba vlastnoručního voňavého barevného mýdla a příprava dárečků -prostírání.

8:45 Rozcvička s Verčou F. na hřišti u Sokolovny

9:00 Svačina

9:30 Odchod na vycházku do lesa v dolní Bělé. Návštěva naučné stezky údolím řeky Svitavy a                       čertových děr. Stavění domečků pro lesní hmyz a zvěř s využitím přírodních materiálů. Přesun              zpět do centra a prohlídka spodní části Bělé.

13:00 Oběd

13:30 - -13:45 Laboratorní pokus - výroba lávové lampy pod vedením Fildy Bačovského

13:45 - 14:30 Pohádka Kačeři z Kačerova

14:30 - 15:30 Seynámení s Morseovou abecedou

15:30 - 15:55 Vyrábění ze samotvrdnoucí hmoty podle vlastní fantazie

16:00 Svačina

Fotky ze čtvrtka naleznete ZDE

Text: Dana Bačovská

Foto: Verunka Taberyová

 

 

autor: Obec Bělá | 10.07.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 771x

Příměstský tábor v Bělé nad Svitavou STŘEDA 8.7.2015

POČASÍ: Dopoledne zataženo s přeháňkama, odpoledne deštivo (teplota 22 - 26°C)

JÍDLO: 

Ráno - rybí pomazánka, chleb, okurka, paprika, mrkev, rajče

Oběd - polévka uzená s kroupama

              šunkafleky a kyselá okurka

Odpoledne - bublanina s rybízema meruňkama, puding s piškoty, meloun

PROGRAM:

7 - 8:30 Výrábění náramků a náhrdelníků z dřevěných korálků a kůže

8:45 Rozcvička s Verčou F.pod Lípama

9:00 Svačinka a příprava na dopolední program

9:30 Odchod do Sokolovny a hra ve skupinkách přenášení kartiček, skládání slov ( názvy zvířat) a               výměna kartiček mezi skupinkama. Hraní hry židle a běh přes překážky.

12:20 Odchod na oběd

12:40 Oběd

13:00 - 15:00 kino promítání pohádky

15:00 - 16:10 Výroba lodiček a přesun na koupaliště - pouštění lodiček na vodu. Naštěstí nebyl                         žádný Titanic.

Foto ze STŘEDY  naleznete ZDE

text: Dana Bačovská

foto: Verunka Taberyová

autor: Obec Bělá | 09.07.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 724x

Příměstský tábor v Bělé nad Svitavou ÚTERÝ 7.7.2015

POČASÍ: Krásné přímo palermo od 28-32°C po celý den

JÍDLO:

Ráno - cuketová buchta, jablko, tatranka

Oběd - polévka hrachová

              vepřový plátek na žampiónech,rýže

Odpoledne - sýro-salámová pomazánka, rohlík, chleba, okurka, paprika, rajče, mrkev

PROGRAM:

7 - 8:30 Nástup dětí a rozdělení do skupinek. Malování kelímků na pití.

8:35 Rozcvička s Danou pod Lípama

8:45 S vačinka a příprava na dopolední program

9:00 Odchod na koupaliště do Březové nad Svitavou. Na místo jsme dorazili v 10 hodin a hurá do vody. Všichni jsme si to užili a voda "jen 26°C"

12:07 Odjezd do Bělé autobusem

12:40 Oběd

13:30 - 16:00 Barvení a malování triček. Hry pod Lípama - přenášení vody na lžičce a na mrkanou.

Foto z úterý naleznete ZDE       

Text: Dana Bačovská

Foto: Verunka Taberyová

autor: Obec Bělá | 09.07.2015  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 674x
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

inet24 © 2017