Datová schránka
id: ibia4fk

Online Katalog
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

Senioři to roztočili.(29.9.2012)

Večer dobré zábavy pro seniory připravila obec Bělá nad Svitavou ve společenském centru. I oni si rádi popovídají a poslechnou si pěknou písničku. Ti pohyblivější si i zatancovali. Překvapením byla skupina mladých lidí z Brna, kterou přilákala pěkná hudba. Mladíci provedli i některé starší babičky. Valčíky a polka v jejich provedení byly kouzelné. Připraveno bylo i malé občerstvení. Je milé, že obec na seniory nezapomíná. V pěkném prostředí se všichni cítili dobře. Děkovali za vše, co bylo pro ně připraveno.        

Foto a text: Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 01.10.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1184x

MŠ - Rekonstrukce sociálního zařízení díky dotaci z evropských fondů.

Mateřská škola ve Bělé nad Svitavou v letošním roce prožila rušné prázdniny. Zastupitelstvo obce požádalo o dotaci z Programu rozvoje venkova. Místní akční skupina Svitava schválila projekt a dotaci na vybudování nového sociálního zařízení pro děti, personál a úklidovou komoru. To vše bylo postaveno v roce 1977 a nesplňovalo současné požadavky. Obec ze svých prostředků uhradila novou podlahu v jídelně, dvoje vchodové dveře a výměnu některých oken. Firmy,které akci prováděly odstranily staré dlaždice, obklady, omítky,otopná tělesa a další zařízení. Položeny byly nové odpady, rozvody elektřiny, studené a teplé vody. Nová sociální zařízení i uklízecí komora byly vybaveny dle hygienických předpisů a nařízení. Kladen byl důraz na estetickou a funkční stránku. Učitelky, kuchařka a studenti vše uklidili a připravili pro příchod dětí do mateřské školy. Ty byly překvapené jaká nastala v mateřské škole proměna. Zařízení spokojeně prohlížely a radovaly se z každé novinky, kterou objevily. Ve dvou třídách je nyní 36 dětí, tři učitelky a jedna kuchařka. Větší si říkají PASTELKY, menší MRAVENEČCI. Vládne tu pohoda a spokojenost.
 Foto a text : Korbářová Anna
 

autor: Obec Bělá | 18.09.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1184x

Rozloučení s prázdninami.(1.9.2012)

V sobotu od rána se děti ve Bělé nad Svitavou dívaly na oblohu, jestli se ukáže sluníčko. Vedoucí společenského centra Dana Bačovská měla starost zda připravenou odpolední akci "Rozloučení s prázdninami " zrušit nebo uskutečnit. Obloha byla sice šedivá, ale děti s rodiči a prarodiči se začaly pomalu scházet do parku "Pod lipami". Čekal tu na ně bohatý program. Poprvé se tu malovalo na obličej. Také jízda na koni byla velkým zážitkem. Historická skupina Keltů ISAR tu již podruhé všechny pobavila bojovým uměním. Navíc přidala soutěž ve skákání v pytli, hod školní brašnou do dálky a nošení vody v kelímcích .Pan Říkovský se postaral o teplé občerstvení. Po setmění byl zapálen oheň a následovala ohňová show. Po celé odpoledne i večer hrála hudba DJ skupiny. Nikomu se domů nechtělo.
Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 04.09.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1139x

Bělovští draci po roce opět vypluli (25.8.2012)

Již potřetí se posádka nadšenců z naší obce zúčastnila závodu dračích lodí kategorie Fun na Křetínce ve dnech 24. a 25.srpna. Byla tak jednou z 44 posádek, pro které pořadatelé zajistili takřka ideální počasí a tak se závodníci, kteří v letošním roce poprvé nemuseli bojovat s extrémy počasí, mohli plně soustředit na výkon.

Tak jako v předcházejících ročnících i letos posádka ,,Bělovští draci" startovala v závodech na 200 a 1000 metrů. Náročný program sestával z rozjížděk, semifinálových a finálových jízd na 200 metrů. Posádce se podařilo o 4 vteřiny vylepšit čas z loňska a v tomto závodě obsadit  23. místo. V podvečerním závodě na 1000 metrů obsadila 25. místo. S klidným svědomím se dá říct, že všichni bělovští draci do závodu dali vše a radost z umístění byla ohromná.

Posádka děkuje za podporu obci, SDH, T.J. Sokol a malé hrstce spoluobčanů, kteří ji přišli podpořit.

A celé posádce děkuje kapitán.

text a foto: Mgr. Mauer Zbyněk

autor: Obec Bělá | 04.09.2012  |  Komentářů: 1  |  Přečteno: 1128x

Výlet na rozhlednu Járy Cimrmana 14.srpna 2012

Příznivci akcí pořádaných místním společenským centrem se v úterý 14.srpna 2012 vydali na výlet naplánovaný vedoucí centra Danou Bačovskou do Březové nad Svitavou na rozhlednu Járy Cimrmana. Do Březové se dopravili autobusem nebo auty od místní samoobsluhy. Na náměstí ochutnali zmrzlinu a občerstvili se. Pěšky došli k rozhledně a podívali se jak vypadá okolí z výšky. Nevynechali ani nové lanové centrum. Zde vyzkoušeli svoji šikovnost. Domů se vrátili pěšky "přes kopec". Přálo jim počasí. Jistě se sem ještě někdy vrátí.
Foto : Dana Bačovská Text: A.Korbářová

autor: Obec Bělá | 20.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1542x

Hledání indiánského pokladu 7.8.2012

Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou nadchlo 7.srpna odpoledne děti, rodiče i prarodiče pro hledání indiánského pokladu. Vedoucí centra Dana Bačovská se stala Apačkou Sojčí pérko  a děti apačskými hledači pokladu. Sojčí pérko dětem přečetlo příběh o pokladu a zvycích indiánů. Všichni se pomalovali jako správní indiáni.Za pokladem šli po vyznačené trase červenými fáborky. Jakmile se objevila žlutá barva znamenalo to, že jsou na území indiánů a musí pro pokračování v hledání splnit jeden z pěti úkolů a získat pět indicií. Prvním úkolem bylo ulovení bizona oštěpem. Ten byl namočený do barvy. Při zásahu se poznalo, že bizon byl zasažen. Při plnění druhého úkolu ulovili (posbírali) 80 rybiček poschovávaných v okolní přírodě. Při třetím úkolu zachraňovali indiány před suchem. Pomocí brčka přenášeli z potoka potřebnou vodu. Čtvrtým úkolem bylo ulovení veverky na polívku pro indiány. Při pátém úkolu postavili indiánům tři modly z kamení. Odměnou jim za pomoc byla čokoláda, pitíčko, müsli tyčinka, meloun, bonbony a pět indicií, ze kterých složili slovo ŠAMAN. Toho nalezli v týpý postaveném na hřišti ve Vítějevsi. Po pozdravu mu předali dary nalezené cestou Z kukuřice i obilí měl radost. Vykouřili spolu vodní dýmku míru. Šaman jim prozradil, že poklad je 120 kroků jihovýchodně. Většina si vydala hledat špatným směrem. Čtyři poklad našli. V truhle byly skleněné kuličky, čokoládové peníze a zlaté kameny. Po nalezení stromu párkovníčku, si jeho plody párky u šamana Fandy Herbicha opekli. Všichni se snažili, plnili úkoly a moc se těší na další podobnou akci.
Foto: Dana Bačovská, Monika Bednářová, text A.Korbářová

autor: Obec Bělá | 13.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1248x

Podvečer plný zábavy pro děti.(31.7.2012)

Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou připravilo na úterní podvečer  31.července v parku "Pod lípami" zábavu spojenou s malováním na parketu a soutěž na čas v jízdě na odrážedlech a kolech vytyčenou trasou . Všichni se snažili být nejlepší. Děti byly rozděleny do třech kategorií. Ti nejrychlejší obdrželi ceny a medaile. V kategorii 3-4 letých zvítězil Daniel Chladil, 2.místo obsadila Kristýnka Štursová a třetí byl Prokůpek Lidmila. V kategorii 5-6 roků zvítězila Karolína Leflerová, 2. místo patřilo Davidu Štrumfovi a třetí Pavlíně Šudomové. V kategorii 7 - 14 roků zvítězil Filip Bačovský, druhý byl jeho bratr Adam a třetí Daniel Říkovský. Vítězové obdrželi diplomy, medaile a ceny. Ani na ostatní zúčastněné nezapomněli. Na závěr nechybělo opékání párků, které mizely v bříškách hladových závodníků.
 Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 06.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1179x

Akce MŠ: Noc s kouzelníkem Quindyxem(29.6.2012)

Projekt: Poznáváme obec naší MŠ (program pro děti připravila paní učitelka Iveta Jílková za spolupráce paní ředitelky Renaty Trnkové a kouzelníka Quidyxe J )

29.6.2012 se, po uzavření MŠ Bělá nad Svitavou, zahajuje, pro děti ze třídy Včelek (starší děti a předškoláci), program s názvem „Noc s kouzelníkem Quindyxem“. Jde o program v rámci projektu „Poznáváme obec naší MŠ“. Program byl zahájen pečením buchty, kterou pekla děvčata na sobotní snídani. Protože bylo krásné počasí, využili jsme koupání v bazénku a s chlapci jsme připravovali ohniště.

V 18:00 začal program pro děti vybíráním poštovní schránky a překvapením bylo, že přímo pro třídu....

autor: Obec Bělá | 12.07.2012  |  Komentářů: 1  |  Přečteno: 1262x

Uctění památky Jana Husa ve Bělé.(6.7.2012)

Památku na Jana Husa uctíváme ve Bělé nad Svitavou již mnoho let tradičním pálením táboráku v parku "Pod lípami". Organizace se opět ujal provozovatel kiosku Mirek Říkovský a SDH. V pěkném přírodním prostředí byla připravena na pátek 6.7.místa k posezení. Na dvou místech se prodávaly nápoje alko i nealko, grilovaly se klobásy a masíčko. K tanci a poslechu hrála Country skupina Kontakt Bend. Překvapivým zpestřením bylo vystoupení taneční skupiny Modrá růže s country tanci. Zdálo se, že večer nemůže nic pokazit. Ve 21 hodin se přihnala bouřka a zahnala všechny do letní zahrádky u kiosku. Po bouřce se opět hrálo a tancovalo. Rodiny i přátelé, kteří se tu setkávají si měli stále o čem povídat.
 Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 09.07.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1478x

Přednáška na téma " Závislost,drogy,my a naše děti...."(18.6.2012)

Vedoucí společenského centra Dana Bačovská pozvala na odpoledne a podvečer 18.června zkušenou lektorku Martinu Loutnou, která zajímavou formou hovořila a diskutovala s dětmi i rodiči o různých závislostech nejen na drogách. Děti mohly svoje představy nakreslit a povídat si o tom, jak si závislost představují. Všechny se o problémy se závislostí zajímaly a forma vysvětlení jakou lektorka zvolila byla taková, že jim zcela jistě utkví v paměti. Rodiče se dozvěděli jak při vzniklých potížích u dětí postupovat a hlavně jak jim předcházet.
Anna Korbářová, foto : Dana Bačovská

autor: Obec Bělá | 09.07.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1172x

Poslední " Bejbáč " před prázdninami. ( 27.6. 2012)

Děti z "Bejbáče " budou mít také prázdniny. Naposledy se sešly s Terezkou Veitovou z Mateřského centra ve Svitavách ve středu 27.6.2012. Už jsou z nich kamarádi, kteří se na sebe těší a mile se vítají. Některé začnou chodit po prázdninách do mateřské školy. Jistě sem začnou chodit další dětičky s maminkami.
Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 28.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1094x

Závěrečné vystoupení žáků hudební školy. (24.6.2012)

Pro žáky hudebních škol Küfhaberovi a YAMAHA ve Bělé nad Svitavou skončil školní rok rozdáním vysvědčení již 24.června 2012. Ve společenském centru se představili rodičům a příznivcům hudby vystoupením, na které se pečlivě připravovali. Odměnou jim byl potlesk publika. Jsou mezi nimi
 opravdové talenty. Pod vedením učitelů Boženy a Tomáše Küfhaberových a Ivety a Veroniky Jílkových se jejich talent rozvíjí a úspěchy všem přináší radost. Na závěr byla rozdána žákům vysvědčení a také sladká odměna.
 Foto a text Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 25.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1104x

Dětský den " Z pohádky do pohádky" 16.6.2012

Na sobotní odpoledne se všechny děti ze Bělé i okolí těšily. Připravena pro ně byla oslava k jejich svátku spojená se spoustou soutěží a zábavy. Program zahájily na hřišti u místní sokolovny mažoretky ze ZŠ Vítějeves. Každé dítě obdrželo kartičku s názvy úkolů, které na pohádkové cestě plnily. Tentokrát jich bylo více a překvapivé. Potom na ně čekal pod lípami nafouknutý hrad a skluzavka. Ta byla v nekonečném provozu.Odvážlivci si mohli vystřelit ze samopalu nebo pušky.Pořadatelé nezapomněli ani na občerstvení. To připravil pan Říkovský. Babička Leflerová a paní Procházková připravovaly francouzské palačinky. Vyvrcholením oslavy byla pěna vytvořená hasiči. Všem, kteří se na oslavě podíleli organizačně a finančně patří velký dík. Na tak krásné odpoledne se nezapomene.
Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 19.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1281x

Vítání občanků ve Bělé(3.6.2012)

Slavnostní odpoledne prožily v neděli rodiny Lukáše Chladila a Matyáše Suchánka. Místostarosta Václav Havlů je při slavnostním obřadu přivítal ve Společenském centru do života a mezi občany obce. Maminky dostaly květiny a děťátka dar 3000Kč. Zpestřením bylo vystoupení žáků místní hudební školy pod vedením učitelky Veroniky Jílkové a přednesení básní Karolínou Leflerovou a Filipem Bačovským.
Obřad zakončilo společné posezení při malém občerstvení.                                                                       Anna Korbářová,Dana Bačovská.

autor: Obec Bělá | 07.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1187x

Květ odměnou za péči o zmijovec.(28.5.2012)

Pěstování květin je koníčkem pro spoustu lidí. Potěší je, když se jim vydaří něco, co překvapí. Manželé Božena a Zdeněk Levovi ze Bělé se dočkali již podruhé ve dvacetiletém pěstování zmijovce jeho květu. O svoji radost se chtějí podělit i s ostatními zahrádkáři. Dle paní Levové mu nedává zvláštní péči. Přezimuje v chodbě a až přijde jarní teplo najde své místo na zahradě. Zmijovci, který má původ až v tropických lesích Asie se u nich daří. Těší se na jeho další vykvetení .
Anna Korbářová                                                                                                                                                        foto Zdeněk Lev

autor: Obec Bělá | 28.05.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1956x
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

inet24 © 2017