Datová schránka
id: ibia4fk

Online Katalog
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

Listopadový dámský klub (23.10.2012)

S blížícím se dnem Památky zesnulých připravila Dana Bačovská ve společenském centru opět jako každý rok možnost zhotovení věnečků dle své fantazie z připraveného chvojí a ozdob. Bylo opravdu z čeho vybírat. Občerstvila nás kávou, čajem, chlebíčkem. Pomocí zkušených seniorek vznikly nádherné věnečky. Všechny akce jsou vždy dobře připravené. Je škoda, že nás přišlo opravdu jen málo.

Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 29.10.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1120x

Krajské a senátní volby (12.a 13.10.2012)

V pátek 12. a v sobotu 13.října proběhly i v naší obci volby do Krajských zastupitelstev a první kolo voleb do Senátu ČR. Volební místnost byla připravena ve společenském centru. Volební komise měla vše důkladně připraveno a ochotně voličům radila. Na požádání zajeli členové komise s přenosnou volební urnou za nemocnými nebo staršími občany do jejich domácnosti. Za týden si volby do Senátu zopakujeme druhým kolem. První hodiny voleb jsem zachytila na několika fotografiích.

Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 16.10.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1218x

Drakiáda(1.10.2012)

K podzimu patří pouštění draků. Když se dá dohromady správná parta, ak se draci předhánějí, který poletí výše a lépe. Společenské centrum v pondělí 1.10.2012 pozvalo děti na správnou "Drakiádu". Sraz si dali všichni pod lípami. Počasí bylo sice pošmourné, ale navečer dokonce začal foukat vítr. S dětmi šli na pole "Na koláči" za Lidmilovi i rodiče. Vládla tu správná soutěživost. Na obloze si zalétalo 19 draků. Dětem vyhládlo a tak si na závěr opekly u ohníčku pod lípami párky.

foto : Dana Bačovská

text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 04.10.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1175x

Senioři to roztočili.(29.9.2012)

Večer dobré zábavy pro seniory připravila obec Bělá nad Svitavou ve společenském centru. I oni si rádi popovídají a poslechnou si pěknou písničku. Ti pohyblivější si i zatancovali. Překvapením byla skupina mladých lidí z Brna, kterou přilákala pěkná hudba. Mladíci provedli i některé starší babičky. Valčíky a polka v jejich provedení byly kouzelné. Připraveno bylo i malé občerstvení. Je milé, že obec na seniory nezapomíná. V pěkném prostředí se všichni cítili dobře. Děkovali za vše, co bylo pro ně připraveno.        

Foto a text: Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 01.10.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1222x

MŠ - Rekonstrukce sociálního zařízení díky dotaci z evropských fondů.

Mateřská škola ve Bělé nad Svitavou v letošním roce prožila rušné prázdniny. Zastupitelstvo obce požádalo o dotaci z Programu rozvoje venkova. Místní akční skupina Svitava schválila projekt a dotaci na vybudování nového sociálního zařízení pro děti, personál a úklidovou komoru. To vše bylo postaveno v roce 1977 a nesplňovalo současné požadavky. Obec ze svých prostředků uhradila novou podlahu v jídelně, dvoje vchodové dveře a výměnu některých oken. Firmy,které akci prováděly odstranily staré dlaždice, obklady, omítky,otopná tělesa a další zařízení. Položeny byly nové odpady, rozvody elektřiny, studené a teplé vody. Nová sociální zařízení i uklízecí komora byly vybaveny dle hygienických předpisů a nařízení. Kladen byl důraz na estetickou a funkční stránku. Učitelky, kuchařka a studenti vše uklidili a připravili pro příchod dětí do mateřské školy. Ty byly překvapené jaká nastala v mateřské škole proměna. Zařízení spokojeně prohlížely a radovaly se z každé novinky, kterou objevily. Ve dvou třídách je nyní 36 dětí, tři učitelky a jedna kuchařka. Větší si říkají PASTELKY, menší MRAVENEČCI. Vládne tu pohoda a spokojenost.
 Foto a text : Korbářová Anna
 

autor: Obec Bělá | 18.09.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1215x

Rozloučení s prázdninami.(1.9.2012)

V sobotu od rána se děti ve Bělé nad Svitavou dívaly na oblohu, jestli se ukáže sluníčko. Vedoucí společenského centra Dana Bačovská měla starost zda připravenou odpolední akci "Rozloučení s prázdninami " zrušit nebo uskutečnit. Obloha byla sice šedivá, ale děti s rodiči a prarodiči se začaly pomalu scházet do parku "Pod lipami". Čekal tu na ně bohatý program. Poprvé se tu malovalo na obličej. Také jízda na koni byla velkým zážitkem. Historická skupina Keltů ISAR tu již podruhé všechny pobavila bojovým uměním. Navíc přidala soutěž ve skákání v pytli, hod školní brašnou do dálky a nošení vody v kelímcích .Pan Říkovský se postaral o teplé občerstvení. Po setmění byl zapálen oheň a následovala ohňová show. Po celé odpoledne i večer hrála hudba DJ skupiny. Nikomu se domů nechtělo.
Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 04.09.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1166x

Bělovští draci po roce opět vypluli (25.8.2012)

Již potřetí se posádka nadšenců z naší obce zúčastnila závodu dračích lodí kategorie Fun na Křetínce ve dnech 24. a 25.srpna. Byla tak jednou z 44 posádek, pro které pořadatelé zajistili takřka ideální počasí a tak se závodníci, kteří v letošním roce poprvé nemuseli bojovat s extrémy počasí, mohli plně soustředit na výkon.

Tak jako v předcházejících ročnících i letos posádka ,,Bělovští draci" startovala v závodech na 200 a 1000 metrů. Náročný program sestával z rozjížděk, semifinálových a finálových jízd na 200 metrů. Posádce se podařilo o 4 vteřiny vylepšit čas z loňska a v tomto závodě obsadit  23. místo. V podvečerním závodě na 1000 metrů obsadila 25. místo. S klidným svědomím se dá říct, že všichni bělovští draci do závodu dali vše a radost z umístění byla ohromná.

Posádka děkuje za podporu obci, SDH, T.J. Sokol a malé hrstce spoluobčanů, kteří ji přišli podpořit.

A celé posádce děkuje kapitán.

text a foto: Mgr. Mauer Zbyněk

autor: Obec Bělá | 04.09.2012  |  Komentářů: 1  |  Přečteno: 1157x

Výlet na rozhlednu Járy Cimrmana 14.srpna 2012

Příznivci akcí pořádaných místním společenským centrem se v úterý 14.srpna 2012 vydali na výlet naplánovaný vedoucí centra Danou Bačovskou do Březové nad Svitavou na rozhlednu Járy Cimrmana. Do Březové se dopravili autobusem nebo auty od místní samoobsluhy. Na náměstí ochutnali zmrzlinu a občerstvili se. Pěšky došli k rozhledně a podívali se jak vypadá okolí z výšky. Nevynechali ani nové lanové centrum. Zde vyzkoušeli svoji šikovnost. Domů se vrátili pěšky "přes kopec". Přálo jim počasí. Jistě se sem ještě někdy vrátí.
Foto : Dana Bačovská Text: A.Korbářová

autor: Obec Bělá | 20.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1573x

Hledání indiánského pokladu 7.8.2012

Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou nadchlo 7.srpna odpoledne děti, rodiče i prarodiče pro hledání indiánského pokladu. Vedoucí centra Dana Bačovská se stala Apačkou Sojčí pérko  a děti apačskými hledači pokladu. Sojčí pérko dětem přečetlo příběh o pokladu a zvycích indiánů. Všichni se pomalovali jako správní indiáni.Za pokladem šli po vyznačené trase červenými fáborky. Jakmile se objevila žlutá barva znamenalo to, že jsou na území indiánů a musí pro pokračování v hledání splnit jeden z pěti úkolů a získat pět indicií. Prvním úkolem bylo ulovení bizona oštěpem. Ten byl namočený do barvy. Při zásahu se poznalo, že bizon byl zasažen. Při plnění druhého úkolu ulovili (posbírali) 80 rybiček poschovávaných v okolní přírodě. Při třetím úkolu zachraňovali indiány před suchem. Pomocí brčka přenášeli z potoka potřebnou vodu. Čtvrtým úkolem bylo ulovení veverky na polívku pro indiány. Při pátém úkolu postavili indiánům tři modly z kamení. Odměnou jim za pomoc byla čokoláda, pitíčko, müsli tyčinka, meloun, bonbony a pět indicií, ze kterých složili slovo ŠAMAN. Toho nalezli v týpý postaveném na hřišti ve Vítějevsi. Po pozdravu mu předali dary nalezené cestou Z kukuřice i obilí měl radost. Vykouřili spolu vodní dýmku míru. Šaman jim prozradil, že poklad je 120 kroků jihovýchodně. Většina si vydala hledat špatným směrem. Čtyři poklad našli. V truhle byly skleněné kuličky, čokoládové peníze a zlaté kameny. Po nalezení stromu párkovníčku, si jeho plody párky u šamana Fandy Herbicha opekli. Všichni se snažili, plnili úkoly a moc se těší na další podobnou akci.
Foto: Dana Bačovská, Monika Bednářová, text A.Korbářová

autor: Obec Bělá | 13.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1279x

Podvečer plný zábavy pro děti.(31.7.2012)

Společenské centrum ve Bělé nad Svitavou připravilo na úterní podvečer  31.července v parku "Pod lípami" zábavu spojenou s malováním na parketu a soutěž na čas v jízdě na odrážedlech a kolech vytyčenou trasou . Všichni se snažili být nejlepší. Děti byly rozděleny do třech kategorií. Ti nejrychlejší obdrželi ceny a medaile. V kategorii 3-4 letých zvítězil Daniel Chladil, 2.místo obsadila Kristýnka Štursová a třetí byl Prokůpek Lidmila. V kategorii 5-6 roků zvítězila Karolína Leflerová, 2. místo patřilo Davidu Štrumfovi a třetí Pavlíně Šudomové. V kategorii 7 - 14 roků zvítězil Filip Bačovský, druhý byl jeho bratr Adam a třetí Daniel Říkovský. Vítězové obdrželi diplomy, medaile a ceny. Ani na ostatní zúčastněné nezapomněli. Na závěr nechybělo opékání párků, které mizely v bříškách hladových závodníků.
 Foto a text : Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 06.08.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1213x

Akce MŠ: Noc s kouzelníkem Quindyxem(29.6.2012)

Projekt: Poznáváme obec naší MŠ (program pro děti připravila paní učitelka Iveta Jílková za spolupráce paní ředitelky Renaty Trnkové a kouzelníka Quidyxe J )

29.6.2012 se, po uzavření MŠ Bělá nad Svitavou, zahajuje, pro děti ze třídy Včelek (starší děti a předškoláci), program s názvem „Noc s kouzelníkem Quindyxem“. Jde o program v rámci projektu „Poznáváme obec naší MŠ“. Program byl zahájen pečením buchty, kterou pekla děvčata na sobotní snídani. Protože bylo krásné počasí, využili jsme koupání v bazénku a s chlapci jsme připravovali ohniště.

V 18:00 začal program pro děti vybíráním poštovní schránky a překvapením bylo, že přímo pro třídu....

autor: Obec Bělá | 12.07.2012  |  Komentářů: 1  |  Přečteno: 1294x

Uctění památky Jana Husa ve Bělé.(6.7.2012)

Památku na Jana Husa uctíváme ve Bělé nad Svitavou již mnoho let tradičním pálením táboráku v parku "Pod lípami". Organizace se opět ujal provozovatel kiosku Mirek Říkovský a SDH. V pěkném přírodním prostředí byla připravena na pátek 6.7.místa k posezení. Na dvou místech se prodávaly nápoje alko i nealko, grilovaly se klobásy a masíčko. K tanci a poslechu hrála Country skupina Kontakt Bend. Překvapivým zpestřením bylo vystoupení taneční skupiny Modrá růže s country tanci. Zdálo se, že večer nemůže nic pokazit. Ve 21 hodin se přihnala bouřka a zahnala všechny do letní zahrádky u kiosku. Po bouřce se opět hrálo a tancovalo. Rodiny i přátelé, kteří se tu setkávají si měli stále o čem povídat.
 Foto a text : Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 09.07.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1515x

Přednáška na téma " Závislost,drogy,my a naše děti...."(18.6.2012)

Vedoucí společenského centra Dana Bačovská pozvala na odpoledne a podvečer 18.června zkušenou lektorku Martinu Loutnou, která zajímavou formou hovořila a diskutovala s dětmi i rodiči o různých závislostech nejen na drogách. Děti mohly svoje představy nakreslit a povídat si o tom, jak si závislost představují. Všechny se o problémy se závislostí zajímaly a forma vysvětlení jakou lektorka zvolila byla taková, že jim zcela jistě utkví v paměti. Rodiče se dozvěděli jak při vzniklých potížích u dětí postupovat a hlavně jak jim předcházet.
Anna Korbářová, foto : Dana Bačovská

autor: Obec Bělá | 09.07.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1207x

Poslední " Bejbáč " před prázdninami. ( 27.6. 2012)

Děti z "Bejbáče " budou mít také prázdniny. Naposledy se sešly s Terezkou Veitovou z Mateřského centra ve Svitavách ve středu 27.6.2012. Už jsou z nich kamarádi, kteří se na sebe těší a mile se vítají. Některé začnou chodit po prázdninách do mateřské školy. Jistě sem začnou chodit další dětičky s maminkami.
Anna Korbářová

autor: Obec Bělá | 28.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1122x

Závěrečné vystoupení žáků hudební školy. (24.6.2012)

Pro žáky hudebních škol Küfhaberovi a YAMAHA ve Bělé nad Svitavou skončil školní rok rozdáním vysvědčení již 24.června 2012. Ve společenském centru se představili rodičům a příznivcům hudby vystoupením, na které se pečlivě připravovali. Odměnou jim byl potlesk publika. Jsou mezi nimi
 opravdové talenty. Pod vedením učitelů Boženy a Tomáše Küfhaberových a Ivety a Veroniky Jílkových se jejich talent rozvíjí a úspěchy všem přináší radost. Na závěr byla rozdána žákům vysvědčení a také sladká odměna.
 Foto a text Korbářová Anna

autor: Obec Bělá | 25.06.2012  |  Komentářů: 0  |  Přečteno: 1133x
Archiv článků: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   

inet24 © 2017